Ana Sayfa
Hakkımızda
Hizmetlerimiz
Resim Galerisi
Personelimiz
Ders Programımız
İletişim
Video
ARABA PARK OYUNLARI
ARABANIZI HIRSIZLARA KARŞI KORUYUN
ARAÇLARIMIZ
BAKIMLI OTOMOBİL İÇİN..
BAYAN SÜRÜCÜLER DİKKAT
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ ?
FAYDALI BİLGİLER
MUTLAKA İZLE
OTOMOBİL ALIRKEN..
OTOMOBİLDE EN TEHLİKELİ DURUMLAR
SÜRÜCÜ BELGESİ ALACAKLAR..
SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ
TRAFİK GÜVENLİĞİ
 
Okumadan Geçme..!

* Eğer kemer takmıyorsanız, sadece 50 kilometre hızla giden bir arabanın yaptığı kazada  göreceğiniz zarar, bir apartmanın üçüncü katından düşmekle aynı olur.

 

* Hava yastığına güvenerek emniyet kemeri kullanmıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Hava yastıkları ancak emniyet kemeri ile birlikte koruyucu olabilir. Otomobilinizdeki havayastığı saatte 300 km/s hızla patlayan bir çeşit bombadır. Sadece emniyet kemeri kullanan yolcuları ve sürücülere destek güvenlik sağlar. Sürücülerin kaza sonrası aldıkları yanık kokusu genellikle parmak derilerinin yanmasından kaynaklanır. Havayastıklarının güvenlik ömrü 10 yıldır. Sahip olduğunuz 10 yaşından büyük 2. El otomobilin satıcısı bunu size söylemediyse biz söyleyelim. Otomobilinizde havayastığı var ancak acaba onlara ihtiyacınız olduğunda çalışacaklar mı? 

* Bir kaza sırasında kucağınızdaki çocuğu tutmanız imkânsızdır. Bu seçiminizle çocuğunuzun yaşama şansını yüzde 70 azaltırsınız. Çocuklar mutlaka arkada ve çocuk koltuğuna bağlı olarak oturmalı. Arka koltukta kemersiz oturan çocuk, otomobil 45 kilometre süratle duvara çarptığında bir yavru fil ağırlığı ile öne doğru fırlar. Ön cama çarparken başına aldığı şiddet tam üç tondur. Otomobilin içindeki her şey otomobille aynı hızı yapar. 50 kilometre süratle duvara çarpan bir otomobilin içindeki su şişesi bile bir tuğla ağırlığına ulaşarak ölümcül zararlar verebilir.

* 70 kilometre hızla bir yayaya çarptığınızda yayanın hayatta kalma olasılığı neredeyse hiç yoktur. Ancak 30 kilometrenin altında yayanın yaşama şansı olabilir.

  * 120 kilometre hızla giden sürücü, bir futbol sahasının başındayken karşı kalede bir tehlikeyi algıladığında durması için artık çok geçtir. Hız 90 kilometre olsaydı, durma mesafesi karşı kalenin ceza sahası olurdu.

 

* Saatte 80 km hızla giden bir araçta yolculuk yapanların ölme olasılığı, 30 km hızla giden bir    arabanın içindekilere oranla 20 kat fazladır.

* Araç kullanırken hızınızı 2 kat arttırmanız, durma mesafenizi 4 kat arttıracaktır.

* Araç kullanırken hızınızı arttırdıkça görüş açınızda hızla daralmaya başlar ve yolu daha dar bir açıyla görürsünüz. sakın unutmayın tehlike her zaman görmediğiniz yerden gelir.

GÖRÜŞ ALANI

 

 

Yaş, yorgunluk, bazı ilaçların kullanımı ve hız ile daralan bu alanı

 

 

 

Durma halinde 180 derece

 

 

40 km sn hızda 100 derece

 

 

70 km sn hızda 75 derece

 

 

100 km sn hızda 45 derece

 

 

130 km sn hızda 30 derecedir.

* Bir otomobilin tüm çarpışma testleri 50 km/s ve 60 km/s hızlarda gerçekleştirilir ve otomobillerin güvenliği bu hızlar için onaylanır. Eğer sizin hız kabullünüz saatte 140 km/s ten başlıyorsa size sunulan güvenlik limitlerinin çok ötesindesiniz.

 

Resim Galerisinden
Slideshow image
Anket
Yeni Web Sitemizi Beğendiniz mi ?
Fena Değil
İyi
Çok İyi

Faydalı Linkler
SİM Direksiyon Geliştirme Merkezi
Turgut Özal Bulvarı İtfaiye Kavşağı Yurt Mahallesi Ptt Caddesi İspir Apartmanı Altı No:83 Çukurova / Adana
+90 322 232 75 83

Saat Yükleniyor

Sayfa'nın bütün hakları simdireksiyon.com'a aittir.